Oslavy 110 let SDH Studenec (28.6.2014)

V sobotu 28. 6. 2014 se uskutečnily oslavy významného výročí sboru dobrovolných hasičů Studenec. Vše začalo slavnostním průvodem po obci. V průvodu jsme mohli vidět významné hosty, členy jednotlivých sborů a historickou požární techniku. Po krátké zastávce u pomníku padlých a položení věnců pokračoval průvod až do areálu za sokolovnou, kde proběhlo slavnostní zahájení. Po krátkých projevech a zdravicích hostů před nastoupenými hasiči oslavy pokračovaly podle naplánovaného programu. Po ukázce nejstarší ruční vodní stříkačky z Kladerub soutěžila jednotlivá družstva mužů a žen v požárním útoku, jednotka hasičů z Náměště provedla ukázku záchrany lidí z osobního auta a hasiči z Pozďatína zcela bez problémů zlikvidovali požár hořícího domu.

Děti i dospělí si mohli zařádit v moři pěny, které připravila vojenská hasičská jednotka z Náměště a zaskákat na skákacím hradě Požární bezpečnosti Jihlava. Pěknou kulisu celých oslav podpořila i hudba Lesanka z Kralic nad Oslavou. Pak už si všichni jen užívali vydařeného odpoledne.

Poděkování patří všem významným sponzorům (Obec Studenec, VSTAV Hrotovice, MAN-ZT,s.r.o.,Lesart Kladeruby, Jan Šibůrek – STAVBY NA KLÍČ, Zahradnictví Bartík a Jakub Svoboda.) Zvláště pak Nadaci ČEZ, díky které získali hasiči ze Studence krásné nové uniformy, ve kterých se mohli blýsknout na tak významné akci.

Závěrem se patří také poděkovat všem hasičům v aktivní i dobrovolné službě za jejich významnou práci pro jednotlivé obce a regiony a popřát jim hodně dalších úspěšných let.

[1]   [2]   [3]   [4]

3D panorama

Videa
Průvod